Bilişim teknolojileri endüstrideki etkisini her geçen gün arttırıyor. Bu etkilerin en güzel örnekleri ise 28 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarında görücüye çıktı. 7 salonda 40 bin m2 kapalı alanda, 21 ülkeden 372 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşen fuarlara 61 ülkeden 39 Bin 245 ziyaretçi katılırken yaklaşık 1 Milyar TL lik ticaret hacmi oluşturuldu.

Cerestecholarak katılım gerçekleştirdiğimiz ilk fuarımız olan Bursa Makine Teknolojileri Fuarında, sizlerin karşısına çıktık. Vinç Kumandası, Vinç Kantarı ve Bara Sistemleri ürünlerimizin lansmanını gerçekleştirdiğimiz fuarımızda geri dönüşümleriniz bizleri çok mutlu etti. Ürünlerimizin çoğunu, müşteri geri bildirimleri ile geliştirdiğimiz göz önüne alındığında, ARGE faaliyetlerimizin doğruluğunu görmüş olduk. Bu sayede, yeni gelişecek ürünlerimizde de bu çizgiyi yakalamış olacağız. 

Ayrıca, ülkemizin makina parkuru olan Bursa’da bulunmak bizim için ayrı bir ayrılacıktı. BUMATECH 2019 fuarının ülkemiz adına olan önemini Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü şöyle ifade etti. “Ülkelerin kendi üretim teknolojilerine sahip olmaları büyük bir güç. Üretim süreçlerinin temelini oluşturan ve yarattığı katma değer ile büyük önem arz eden makine imalat sektörünü oluşturduğumuz platform ile bir araya getirdik. Firmaların son teknoloji inovasyon ürünlerine ev sahipliği yapan fuarımızda, farklı coğrafyalardan gelen iş insanları ile gerçekleşen ikili görüşmeler ülke ekonomisine ve ihracatımıza önemli katkılar sağladı. 4 gün süren ve sektör için önemli bir pazar olan fuarlarımız, yerli makinelerin gücünü de gösterdi. Türkiye dahil 61 ülkeden, yurt içinden ise 57 şehirden gelen 39 bin 245 ziyaretçiyi ağırlayan BUMATECH’de yaklaşık 1 milyar lira civarındaki ticaret hacmi ile makine satışlarına katkı sağlandı” dedi. Ersözlü, fuarın gelecek yıl 26 – 29 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacağını söyledi.